Aan het oostfront start op 7 februari 1915 een winterveldslag die gekend zal zijn onder de naam “tweede slag aan de Mazurische meren. Hindenburg wou met deze veldslag de Russen een nederlaag toebrengen en hen zo uit de oorlog stoten. Daarna kon de overwinning aan het wetsfront gezocht worden.
Generaal von Below start op 7 februari midden in een sneeuwstorm met een verrassingsaanval op de Russische linies. Hij rukt in totaal zo’n 112 kilometer op. Op 14 februari staan de Duitsers in Lyck (nu Elk in Polen). Op 21 februari hebben ze een Russisch legerkorps omsingeld bij het bos van Augustow. Dit korps geeft zich over. Maar de Russen brengen versterkingen aan en ze stoppen daarmee het Duitse offensief.
Verder naar het zuiden hebben de Russen meer succes en ze kunnen de vesting van Przemysl innemen. Het Oostenrijks-Hongaars leger leidt daarbij zware verliezen. Het zal dus nog even duren voor het Russisch leger aan de oorlog verzaakt.
Onderstaande foto geeft een positie weer van een Duitse artilleriebatterij tijdens deze slag. Het mag duidelijk zijn dat het een stevige winter was.
bronnen
http://nl.wikipedia.org/wiki/Tweede_slag_bij_de_Mazurische_meren
https://ersterweltkrieg.bundesarchiv.de/digitales-bildarchiv
